Malzeme transfer konveyör sistemleri

Bendy Boom konveyör

bendy boom konveyör

Bendy Boom konveyör,  araç yükleme/boşaltma konusundaki son teknolojilerden biridir. -25° ye kadar eğilebilen bir ön bölüm sayesinde, Panel Van, kamyon ya da treyler tipi birçok araç için kullanılabilir.

Genel Özellikler

– Ayarlanabilir kırma bölümü: Ön bölümdeki uzatma çalışılan aracın yüksekliğine uygun olarak eğilebilir. Bendy (Eğilen) bölümün yükselip alçalmasını sağlayan tüm mekanik aksam konveyör içerisindedir.
– Ortak yedek parçalar: Bendy boom, servis kolaylığı açısından Sovex standart konveyörleriyle aynı parçalardan oluşmaktadır.
– Diğer konveyör sistemleriyle bağlantı: Bendy boom’un sabit şasisi konveyörün arkasındaki bağlantılı konveyör sistemleriyle çalışmaya elverişlidir.
– Ergonomik dizayn: Bendy bölümü ve diğer tüm bölümler konveyörün ön panelinden kontrol edilerek, en ergonomik yüksekliğin operatör tarafından ayarlanması sağlanır.
– Konveyör alanı: Ana şasinin içine tamamen giren Bendy bölümü sayesinde standart bir teleskopik konveyör ile aynı alanı kaplar.
– EN619 a uygun olarak tüm konveyör bölümlerinin altı tamamen kapakla kapatılmış olup, operatörlerin konveyör içindeki hareketli parçalara değerek olası bir kazaya sebep olmaları önlenir.
– Panel Göstergeleri: Ana kontrol panelinde konveyörün toplam çalışma süresi takip edilir. Servis süresi geldiğinde panelde bir uyarı görünecektir. Ek olarak, hata kodları gösterilerek, hızlı servis ve bakım imkanı sağlanır.
– Konveyör çalışma ve durma işlemlerinin yavaş yavaş gerçekleşmesini sağlayan invertör.
– Ön panel aydınlatma: Konveyör araç içinde uzadığında çalışmaya başlayan ön panele yerleştirilmiş LED aydınlatma

Spesifikasyonlar:

– Bant hızı 30m/dakika
– 415V, 3PH+E, 20A
– Kontrol Voltajı 24V DC
– Kapasite 50kg/m
– Acil duruş düğmesi: Ön panelde 1 adet, yanlarda 2 adet
– Kontrol düğmeleri: Ön panel: Çalıştır – Durdur – Uzatma – Kısaltma – Ön bölmeyi yükselt/alçalt
– 6.000/7.500mm kapalı uzunluk, 17.885/22.385mm açılmış uzunluk opsiyonları
– 60 saniyede tamamen kapanıp açılma imkanı

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir