Otomasyon, Makina

Ultrasonik kaynak makinası

idas otomasyon olarak Partner makina firmamız ile beraber ultrasonik kaynak sistemlerini kullanarak ihtiyaca özel makinalar yapmaktayız.

Ultrasonik Plastik Kaynak Sistemleri,  

insan kulağının duyma aralığının üstündeki frekanslarda mekanik titreşimler kullanarak termoplastiklerin birleştirilmesini sağlayan sistemlerdir. Ultrasonik plastik kaynak makinası, kaynak süresi, gecikme süresi ve soğuma süresi gibi ultrasonik kaynak parametrelerinin bir dijital ekran HMI  operatör panel üzerinden PLC sistemi ile  ayarlanabildiği bir pres sistemidir. Ultrasonik kaynak teknolojisi, endüstride en sık kullanılan ve en hızlı yöntemdir. Ultrasonik yapıştırma işleminde, etkin bir kaynak elde etmek için horn olarak adlandırılan kaynak kalıbının tasarımına hem genlik hem de frekans olarak dikkat etmek gerekir. Bu horn tasarımlarının doğrulanması amacıyla ultrasonik frekans ölçü aletini sunmaktadır. Düzenli olarak horn frekanslarının ölçülmesi, üretim kayıplarını azaltmaktadır.

Ultrasonik Gıda Kesim Sistemleri,  

Gıdanın dilimlenmesi, kesilmesi, şekil verilmesi gibi birçok işlem aşamasında olası şekil bozukluklarını engellemek amacıyla geliştirilmiş ultrasonik teknolojinin farklı bir kullanım alanıdır. Ultrasonik kesim işlemi, periyodik mekanik titreşimlerin gıdaya uygulanarak istenen noktadan ayrılmasını sağlama işlemidir. Bu işlemin yapılabilirliği gıdanın fiziksel, kimyasal özelliklerine ve ürün şekline bağlıdır. Ultrasonik gıda kesim esnasında kırılma, çatlak oluşumu, şekil bozukluğu gibi durumların ortaya çıkmaması için gıdanın fiziksel özellikleri ile yağ, protein, nem oranı gibi kimyasal özellikleri de etkilidir. Ayrıca gıdanın sıcaklığı da ultrasonik kesim için bir parametredir.  Bu parametreleri inceledikten ve numune kesimler yaptıktan sonra projenin olabilirliğini tespit etmekteyiz.

 

Ultrasonik Metal Kaynak Makinaları,

Ultrasonik yöntemle demir içermeyen benzer ya da farklı metallerin “soğuk kaynak” yöntemiyle birleştirilmesini sağlarlar. Endüstride uygulanan ultrasonik metal kaynak,  yüksek kalitede iletkenlik ve mukavemet sağlayan bir kaynak prosesidir. Ultrasonik yöntemle elde edilen metal kaynak, tekrar edilebilir, verimli ve düşük maliyetli bir kaynak yöntemidir.

 

Ultrasonik kaynak makinaları endüstride hemen hemen her alanda kullanılır. Özellikle otomotiv sektöründe plastiklere şekil vermede, kaynak yapma birleştirme delme ve kesme işlemlerinde ultrasonik kaynak makinaları kullanmaktayız. Ayrıca cerrahi maske üretiminde kesme ve yapıştırma kısımlarında kullanılmaktadır.

İhtiyacınızı uygun ultrasonik kaynak makinası ve otomasyon ları için bizle iletişime geçebilirsiniz.

 

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir