Elektrik Pano Montajı

Elektrik Pano Montajı ve E-plan ile Projelendirme

Bir elektrik pano montajı yapılırken en önemli olan, uygun elektrik projesinin olması ve montajın projeye uygun yapılmasıdır. Burada projenin uluslararası standartlara uygunluğu da önemlidir. Bunun için E-PLAN elektrik projesi çizim programı kullanarak pano projelerimizi oluşturur ve projeye uygun olarak montajlarını yaparız.

Pano montajında kablo numarası, ekipman numarası, klamens numarası gibi kodlamalar çok önemlidir ve herhangi bir ekipman veya kablo üzerine bakıldığında üzerindeki koddan projede hangi sayfada olduğu bilinmelidir. Aynı şekilde projeden bakılan bir ekipman üzerindeki etikete göre bağlantılı tüm ekipman ve kablolar rahatlıkla takip edilebilmelidir.

Elektrik projesi ilk sayfalarında elektrik projesindeki kablo, sayfa, ekipman numarandırma mantığı şekilli olarak anlatılır ve tecrübesiz elektrikçi dahi projeye baktığında projeyi okumayı öğrenir. Bu sayede gerçekleştirdiğimiz elektrik projeleri okuması ve anlaşılması kolaydır.

elektrik pano montajı
Elektrik pano E-plan projelendirme
elektrik pano montajı ve projelendirme
Akas kervan sert şeekr pişirme ve dozajlama
Elektrik pano montaj örnekleri

EPLAN’a ek olarak CAD/CAE yazılımı ile Elektrik kontrol ve otomasyon sistemleri dizaynı ve mühendisliği yapılır. Yine pano yerleşimi için yüksek performanslı 3 boyutlu montaj yerleşimi yapabilen programlar kullanılır.

Pano yerleşimi bir çok firmada zorlu teslim tarihleri ve maliyet baskısı nedeni ile yapılmaz veya eksik yapılır; Uzun yıllara dayanan tecrübemiz ve makro kütüphanelerimiz bu eksikliği büyük ölçüde azaltmaktadır. Disipline özgü bütün gereklilikleri kapsayan disiplinlerarası bir mühendislik çalışmasıyla, otomasyon mühendisliği, makine ve saha mühendisliği en iyi şekilde yapılır.

E-plan

Elektrik çizim programı lisanslı olarak kullanmakta ve müşterilerimize kaliteli hizmet vermekteyiz.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir