Otomasyon, makina imalatı, kargo, lojistik, depo otomasyonları

Sorter sistemleri

idas otomasyon olarak sektöründe lider kargo ve lojistik firmalarına sorter ayrıştırma sistemleri kurmakta ve anahtar teslim yerinde çalıştırmaktayız. 

Sipariş hazırlama, dağıtım, ayrıştırma için sıralama sistemleri sağlıyoruz ve  torbalı ürünlerden kolili ürünlere kadar geniş bir ürün yelpazesi için uygun ayıklama ve sıralama teknolojisine sahip makina altyapımızla ihtiyaca yönelik sorter sistemlerini kurmaktayız.

Sorter sistemlerimizde S7-1500 serisi fail safe ve redundant PLC ve Scada yapıları kullanmaktayız. Kargo sektöründeki uzun yıllar tecrübemizle hatların hiç durmadan sürekli çalışması için gerekli en kaliteli otomasyon sistemlerini kurmaktayız.

 

Sorter sistemleri çeşitlerimiz

  • Crossbelt Sorter

Crossbelt Sorter Ürünleri hızlı ve güvenilir bir şekilde sıralayabilir ve taşıyabilir. Bu sorterlar çok çeşitli alanlarda kullanılır.

Crossbelt Sorter ile, ürünler ayrıca dönüş, yukarı veya aşağı eğimlerde de taşınabilir. Bu, son derece esnek, üç boyutlu bir sıralama sistemi sağlar.

Crossbelt sorter yerden tasarruf sağlayan bir tasarıma sahiptir ve hassas boşaltma ve dikkatli taşıma sağlar.

Sorter ın ana özelliği, özel tasarım mekanik tahrikli çapraz kayış taşıyıcısıdır. Poliüretan kaplı tekerleklerde alüminyum profillerde (doğrusal sıralayıcı) veya çelik borularda (yatay sıralayıcı) çalışırlar ve bir kauçuk blok zincir kayışı tarafından çekilir.

Bir crossbelt sorterı amaçlanan hedefine ulaştığında, pinomatik olarak çalıştırılan bir plaka, çapraz kayış taşıyıcısının şasisinin altına monte edilmiş bir tahrik tekerleğine temas eder. Bu şekilde, taşıyıcının hareketi, kayışları hareket ettirerek döndürür ve ürünleri istenen varış yerine getirir.

 

  • Shoe Sorter

Shoe Sorter, yüksek çıkış sayılı uygulamalar için çok kullanışlıdır, bu nedenle çeşitliliği fazla olan farklı ebatlardaki ürünleri sıralamak için doğru bir seçimdir.

Bu otomatik sorter sistemi, manuel kullanımdan daha yüksek bir çıktı sağlar. Müşterilerinize teslimatlar çok daha hızlı gerçekleşirken, işlem masraflarınız ve hatalı sıralama durumlarınız azalacaktır. Eğer intralojistik durumunuza uygun bir şekilde uygularsanız, bir sorter sisteminin maliyetleri genellikle iki veya üç yıl içinde geri kazanılabilir.

 

  • Split Tray Sorter

Split Tray Sorter, paketler, kitaplar, giysiler ve aksesuarlar gibi yassı ürünleri sıralamak için geliştirilen tepsi tabanlı bölmeli bir sistemdir. Bu sorter türü, malzemeleri rulo kaplara veya torbalara düşürdüğünden, çok kırılgan ürünler için uygun değildir.

Split Tray Sorter, sevkiyat için giden malları ve yeniden stoklama için iade edilen malları sıralayabilir. Üzerinde tepsilerin bulunduğu, oval biçimli bir taşıyıcıya sahiptir. Ürünler, bir boşluk bölmesi mekanizması aracılığıyla, eşyaları doğrudan nakliye kutularına boşaltan tepsiler üzerinde sorter boyunca taşınır. Ürünler, sorter tepsilerine manuel veya otomatik olarak beslenebilir.

 

  • Slide tray sorter

Slide tray sorter üzerindeki tepsiler aşağıya doğru açılı olarak takılıdırlar. Ürünler tepsilerin alt ucundan tahsis edilen sorter konumlarına kaydırılır. Bu yumuşak kayma özelliği, sistemi kırılgan ürünlerin taşınması için mükemmel hale getirir.

Ürünler tepsilere manuel olarak veya otomatik olarak beslenebilir. Özel ürünlerinize ve proseslerinize bağlı olarak, ürünler nakliye kutularına, sepetlere, makaralı kafeslere veya farklı kanallara göre sıralanabilir.

 

  • Switch/Divert Sorter

Modüler sınıflandırma sistemi Switch/Divert Sorter, 90°’ye kadar sapmayı sağlayan döner tekerlek teknolojisini kullanır, bu nedenle küçük alanlar için de mükemmeldir.

Basit bakımı ve yüksek verimliliği, hem basit gereksinimler hem de çoğu yapılandırılmış aktarma merkezleri için ideal bir çözüm olmasını sağlar.

Teknolojisi, özellikle otomatik ve yarı otomatik üretim içeren karmaşık işlemlere göre uyarlanmıştır.

 

  • Narroe Belt sorter

Narrow Belt Sorter, ürünü taşımak için çoklu dar kayışlarla tasarlanmıştır. Yüksek sürtünmeli yönlendirme tekerlekleri, ürünü yönlendirme şeridinden aşağı doğru 30 ila 90 derecelik bir açıyla doğru şekilde yönlendirmek için kayışlar arasında yükselir. Konveyör, kutular, kartonlar, kılıflar vb. gibi küçük ve orta büyüklükteki maddeleri transfer etmek üzere tasarlanmıştır ve ürün, sorterın her iki tarafından da aktarılabilir.

 

ayrıntılalr için bizi arayabilirsiniz.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir