Palet Yük asansörü, Palet transfer sistemleri

Palet yük asansörü

Palet ve Yük Asansörleri, paletli yüklerin katlar arasında taşınması amaçlı kullanılmaktadır. Yükün miktarı palet ebatları ve kat yüksekliğine uygun olarak dizayn edilmektedir. Palet asansörlerinin giriş ve çıkışlarında mutlaka yük giriş ve çıkışını sorunsuz sağlamak için asansörle koordineli çalışan konveyör sistemleri bulunmaktadır. Konveyörlerin uzunlukları en az 1 paletlik olup daha fazlası için firmanın yerleşim ve stoklama alanına göre değişebilir.

Paletli Yük asansörü temelde

Malzemeleri dikey olarak hızlı ve etliki bir şekilde kodlara taşımaya yarar. Hidrolik ve elektrik sitemlerin yardımıyla tamamen otomasyonlu ve gerek standart gerekse müşteri ihtiyacına göre üretilebilir. Palet üzerindeki ürünler TeknikCad ekibinin özel ürettiği otomasyon çözümleri ile sorunsuz bir şekilde taşınması gerçekleşmektedir.  Katlar arası paletlerin taşınması için her işletme için özel palet konveyör sistemleri geliştirilmektedir. Palet ve yük konveyör sistemlerimiz ağır yüklerin taşınmasında ihtiyaca göre özel dizayn edilmektedir.

yük asansörü giriş paletleri
asasnor alt kat palet dönüş rulolu ve zincirli konveyörler
palet yük asasnörü alt kat
palet yük asansnörü palet transfer sistemleri

Üretimi Yaptığımız Palet ve Yük Asansörleri Özellikleri

  • Ağır yüklere karşı dayanıklı sistemlerdir.
  • Sessiz motor sistemleri tercih edilmektedir
  • Bakım ihtiyaçları az olan mekanik parçalardan oluşmaktadır.
  • Sistem içerisinde kullanılan rulman grupları ve makara sistemleri uyum içerisinde çalışmaktadır.

Projelendirme ve İhtiyaç Tespit Aşamaları

Her işletme için ve kullanım amacına göre ihtiyaç olan palet ve yük asansörleri değişkenlik göstermektedir. Yerinde tespit hizmetimiz ile taşınması yapılacak paletlerin ağırlık kontrolleri yapılmaktadır.

Firmamız tarafından ihtiyaç doğrultusunda istenilen ebat ve ölçülerde Palet ve Yük Asansör sistemleri imalatı yapılır, uzman kadromuz ile yerinde montaj hizmeti vermekteyiz. Yüksek kalite ve dayanıklı sistemlerin kurulumu için telefon numaramızdan bilgi isteyiniz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Palet asansörlerimiz

  • Palet asansörleri ile tekli ya da çoklu şekilde her türlü paletin katlar arası transferi yapılabilmektedir.
  • Merkezi kontrol sayesinde farklı katlardaki konveyör hatları arasında manuel olarak herhangi bir müdahalede bulunmadan asansörü kullanmak mümkündür.
  • Yüksek taşıma kapasitesi ve hızı sayesinde operasyonel verimlilik sağlar.

Asansörlü Palet Taşıma Sistemi

Asansörlü Palet Taşıma Sistemi, Palet Taşıma Sistemlerimiz kategorisi altında bulunan Asansör Sistemleri grubu makinesidir.