Makina, makina imalatı, Konveyör, palet, Palet transfer, yük asansörü

Palet Yük asansörü imalatı, Palet asansörü

Palet Yük Asansörü, paletli yüklerin katlar arasında taşınması amaçlı kullanılır. Yükün miktarına, palet ebatları ve kat yüksekliğine uygun olarak palet yük asansörleri dizayn edilmektedir. Palet asansörlerinin giriş ve çıkışlarında mutlaka yük giriş ve çıkışını sorunsuz sağlamak için asansörle koordineli çalışan konveyör sistemleri bulunmaktadır. Konveyörlerin uzunlukları en az 1 paletlik olup daha fazlası için firmanın yerleşim ve stoklama alanına göre değişebilir. Paletler paletleme makinasından otomatik alınıp transfer edildiği gibi, forklift veya transpaletle palet beslemesi yapılır. Palet yük asansörü paletleri tekli veya istenen kapasite ve hıza bağlı olarak ikili alıp istenen kata ve ordanda istenen yere transfer eder. Transfer sırasında palet girdiği yönde veya turn table ile 90 derece dönderilerek değişik açılarda transfer edilmesi mümkündür.

idas otomasyon palet yük asansörlerinin tüm statik hesaplarını yüke katlar arası mesafeye ve palet ölçülerine göre yapar, imalatını ve otomasyonunu tamamen kendi bünyesinde yapmaktadır

Paletli Yük asansörleri

Malzemeleri dikey olarak hızlı ve etliki bir şekilde kotlara taşımaya yarar. Hidrolik ve elektrik sitemlerin yardımıyla tamamen otomasyonlu ve gerek standart gerekse müşteri ihtiyacına göre üretilebilir. Palet üzerindeki ürünler TeknikCad ekibinin özel ürettiği otomasyon çözümleri ile sorunsuz bir şekilde taşınması gerçekleşmektedir.  Katlar arası paletlerin taşınması için her işletme için özel palet konveyör sistemleri geliştirilmektedir. Palet ve yük konveyör sistemlerimiz ağır yüklerin taşınmasında ihtiyaca göre özel dizayn edilmektedir.

yük asansörü giriş paletleri
asasnor alt kat palet dönüş rulolu ve zincirli konveyörler
palet yük asasnörü alt kat
palet yük asansnörü palet transfer sistemleri
palet asansörü

Üretimi Yaptığımız Palet ve Yük Asansörleri Özellikleri

  • Ağır yüklere karşı dayanıklı sistemlerdir.
  • Sessiz motor sistemleri tercih edilmektedir
  • Bakım ihtiyaçları az olan mekanik parçalardan oluşmaktadır.
  • Sistem içerisinde kullanılan rulman grupları ve makara sistemleri uyum içerisinde çalışmaktadır.

Projelendirme ve İhtiyaç Tespit Aşamaları

Her işletme için ve kullanım amacına göre ihtiyaç olan palet ve yük asansörleri değişkenlik göstermektedir. Yerinde tespit hizmetimiz ile taşınması yapılacak paletlerin ağırlık kontrolleri yapılmaktadır.

Firmamız tarafından ihtiyaç doğrultusunda istenilen ebat ve ölçülerde Palet ve Yük Asansör sistemleri imalatı yapılır, uzman kadromuz ile yerinde montaj hizmeti vermekteyiz. Yüksek kalite ve dayanıklı sistemlerin kurulumu için telefon numaramızdan bilgi isteyiniz. Size yardımcı olmaktan memnuniyet duyarız.

Palet asansörlerimiz

  • Palet asansörleri ile tekli ya da çoklu şekilde her türlü paletin katlar arası transferi yapılabilmektedir.
  • Merkezi kontrol PLC sistemi sayesinde farklı katlardaki konveyör hatları arasında manuel olarak herhangi bir müdahalede bulunmadan asansörü kullanmak mümkündür.
  • Yüksek taşıma kapasitesi ve hızı sayesinde operasyonel verimlilik sağlar.

Asansörlü Palet Taşıma Sistemi

Asansörlü Palet Taşıma Sistemi, Palet Taşıma Sistemlerimiz kategorisi altında bulunan Asansör Sistemleri grubu makinesidir.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir