Hakkımızda

 

idas; kurulduğu günden itibaren, sektöründe lider firmalara; kablo üretim makinaları, dozajlama ve paketleme makinaları, robot kolları gibi PLC kontrolü gereken bir çok makinanın gerekli elektrik ve enstruman donanımlarını belirleyerek makinaları çalıştırmak ve bunları kurulduğu yerlerde anahtar teslim devreye alma işleri yapmaktadır.

 

Ayrıca Erdemir, Erdemir madencilik, İsdemir, Tofaş, Termik santraller ve bir çok gıda üreticisi firmalara uzmanlık gerektiren fabrika otomasyon işleri yapmıştır. Yapılan işlerde Son teknolojiyi takip etmek, en kaliteli ve en ekonomik scada, plc çözümlerini sunmak ana hedefi olmuştur.

 

Firmamız, makinaları biribirleri ile konuşturma, SAP, ERP gibi yazılımlarla entegre hale getirerek Endüstri 4.0 odaklı otomasyon sistemleri kurmaktadır. Bu kapsamda; PLC datalarının IT sunucularındaki database lere yazılması, PLC üzerinde Web server, PLC üzerinde Data base data logging, internet üzerinden makinaların izlenmesi ve kontrol edilmesi, Radyo RF Modem, GPRS modem veya Wi-fi kullanarak PLC ve PC leri birbirleriyle uzaktan haberleştirme, PLC lerden alınan dataların VB ortamında geliştirdiğimiz yazılmla raporlanması gibi bir çok kapsamlı otomasyon scada sistemleri kurmaktadır.

 

İdas Endüstriyel kontrol sistemleri; Otomasyon Ekipmanlarında Siemens, Abb, Panasonic, Weintek (Easyview), Emerson Control techniqu gibi markaların servis ve satışını da yapmaktadır. Ayrıca işbirliği içerisinde olduğu partner firmaları ile beraber;  kargo taşıma sistemleri, ağır sanayi ve gıda üreticisi firmalar olmak üzere bir çok sektöre konveyör taşıma sistemleri, özel imalat makinalar ve mekanik fabrika otomasyon çözümleri de sunmaktadır.

 

Bugün firmamız bir çok tesise endüstriyel otomasyon sistemleri kurmaktadır. Bu konuda kendisini geliştirmiş ve Türkiyede rakipsiz olarak çalışmalarına devam etmektedir.

  • Kalite
  • Doğruluk
  • Güven
  • Güvenlik