Otomasyon, Elektrik otomasyon, Mekanik otomasyon

Otomasyon ve kontrol sistemleri

Entegre Otomasyon

Karmaşık üretim görevleri tek tek planlanmış makineler ve sistem ihtiyaçlarını gerektirir. Özellikle otomobil ve dayanıklı tüketim mallları gibi insan kullanımına yönelik ve her gün sürekli olarak kullanılan bu ürünler, çok çeşitli porosesin güvenilir şekilde tasarımlanmasını ve üretilmesini gerektirir.

Genellikle bu prosesler rulo halinde gelen bir sacın veya granül haldeki bir plastiğin veya kimyasalın çok çeşitli, kesme, delme, kenar sarma, bükme , presleme, boyama,  poliüretanlama, çeşitli yarı mamüllerin vidalanması, yapıştırılması, kaynatılması, bileşenlerin test edilmesi, montajı ve paketlenmesi ayrıca ambarlama ve takip etme ihtiyaçlarını kapsamaktadır.

idas bu kapsamlar doğrultusunda yeni tasarımlanan veya  mevcut üretim ortamına sorunsuz bir şekilde entegre edilmiş , kapasite, fiyat ve kalite optimizasyonu sağlanmış makineleri ve otomasyon sistemleri geliştirir ve müşterilerinin kullanımına sunar.

Hidrolik, pnömatik ve elektro-mekanik ve robotik  işlevler ve bunların kombinasyonları, ihtiyaca en uygun çözümü bulmak için uygulanır.

Yüksek uyum ve işbirliği ile optimum çözümler

idas Otomasyon makineden otomasyona mühendislik prosesiyle optimum sistem çözümlerine ulaşmak için bir sistem ortağı olarak sizinle birlikte çalışır.

Sahip olduğu yüksek teknoloji seviyesi, know how ve özellikle beyaz eşya, demir çelik ve gıda daki ürün ve üretim proseslerindeki tecrübesini kullanarak, siz değerli müşterilerinin, yeni ürün geliştirme ile birlikte, bu ürünün mevcut prosese entegrasyonu veya komple yeni proses çözümlerini ihtiyaçlar doğrultusunda tasarlayarak üretimini gerçekleştirir.

Proses ve Robotik

Günümüzün artan işçlik maliyetleri ülkemizin rekabet gücünü azaltarak ihracat kapasitesini düşürme yönünde bir tehdit oluşturmaktadır.

Artan içilik maliyetleri iç piyasa içinde, ürün fiyatlarının artarak enflasyonu azdırma potansiyeline sahiptir.

Tüm bu gereksinimler üreticiler üzerinde maliyet azaltma baskısı oluşturmakla birlikte en önemli çözüm ürün proseslerinin daha teknolojik hale getirilmesi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Çoğu zaman ürünlerin yapısı nedeniyle kalite kaybı yaşanmadan ürünün maliyetini azaltmak mümkün olmamakla birlikte, emek yoğun bir üretim sisteminden tam otomatik bir prosese geçiş sağlanarak maliyetler dramatik şekilde düşürülebilmektedir.

idas sahip olduğu yüksek teknoloji ve bilgi seviyesi ile robotik kolların sıradışı kullanımına yönelik eşsiz prosesler tasarımlayıp üreterek sanayicilerimizin maliyet baskısını azaltıp satış imkanlarını arttırmaktadır.