Otomasyon, Konveyör

Konveyör otomasyon

Konveyör otomasyon sistemleri

Uzun yıllara dayanan tecrübemiz ve deneyimimiz ile amacımız müşterilerimize dağıtım merkezleri ve depolarında otomatik taşıma ve ürün ayrıştırma konusunda mekanik partner firmamız ile beraber anahtar teslim otomasyon çözümleri sunarak, yükleme ve boşaltma işlemlerini güvenli bir şekilde hızlandırmaktır.

Otomatik Depo Sistemleri ve Konveyör ler – idas otomasyon©

 • Yüksek kalite
 • Seçenek çeşitliliği
 • Maliyet optimizasyonu
 • Zaman verimliliği
 • Hızlı teslim

Malzeme ve Ürünlerin taşınmasında kullanılan otomatik konveyör sistemlerimiz, daha düşük maliyet, daha yüksek kalite ve hız sağlayarak her modern tesis için mükemmel bir seçimdir.

Konveyör üreticisi ve entegratörü olan idas otomasyon,  son teknoloji kullanılan rulolu, PVC bantlı, spiral, akordiyon, dikey ve dönüş konveyörleri ile tesis içerisindeki verimliliği maksimum seviyeye çıkartır.

mobil teleskopik konveyör
Sabit Teleskopik Rulo Konveyör
sabit teleskobik bant konveyör
bendy boom konveyör
akordiyon konveyör
spiral konveyör sistemleri
modüler bantlı konveyör
inkjet konveyörü
bantlı dönüş konveyörü
rulolu konveyör
zincirli konveyör
bantlı konveyör
palet giriş rulolu konveyör ve dönüş
metal dedektör konveyörleri
palet asansörü
yük asansörü giriş paletleri
palet çevirici
palet yük asansnörü palet transfer sistemleri
palet yük asasnörü alt kat
palet transfer şişecam fabrikası

Anahtar teslim çözümler ve sistem entegrasyonu

Konveyör sistemleri üreticisi ve entegratörü olarak idas otomasyon©, çeşitli depolara ve dağıtım ihtiyaçlarına uygun çok çeşitli teknolojiler sunar; poşet ürünlerden paketlere, karton kutulardan belge ve paletlere farklı tipte ürünlerin dikey ve yatay olarak transferlerini gerçekleştiriyoruz.

idas otomasyon©  – tecrübeli ve güvenilir entegratörünüz.

Müşterilerimizin tesislerine göre özel üretim konveyörler tasarlıyor ve tüm sistem entegrasyonunu sağlayarak onların taşıma ihtiyaçlarını mükemmel hale getirerek, uygun maliyetli operasyonlar yapmasına yardımcı olacak malzeme elleçleme operasyonlarını sağlıyoruz.

Müşteri ihtiyaçlarına yönelik olarak konveyör sistemleri önererek taleplere göre çelik, paslanmaz çelik ya da aluminyum şaseden ve farklı boyutlarda konveyörleri üretiyoruz.

Ürünlerimiz ve çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi almak için lütfen iletişime geçin!

Anahtar teslim tesis projeleri

Yılların verdiği tecrübe ile ağır yük konveyörleri, bantlı konveyör, ve helezon imalatı gibi tesisiniz için gerekli tüm makina ve yardımcı ekipmanları üretiyoruz.

Çözümler

Teleskopik konveyörler,

Teleskopik konveyörler araç yükleme ve boşaltma işlemlerini daha güvenli, daha hızlı ve daha ergonomik bir şekilde ulaşmaya yardımcı olmak için tasarlanmış araç içine doğru uzayabilen çıkmalardan oluşan konveyörlerdir. Sunduğumuz çeşitli uzunluk ve genişliklerdeki teleskopik konveyörler ile, farklı boyutlardaki ürünlerin römorklardan, konteynerlerden ve kamyonlardan yüklenmesini ve boşaltılmasını sağlamaktayız.

Neden idas otomasyon? Teleskopik konveyörlerimizin temel özellikleri:

 • Kompakt ve güvenilir tasarım: Kurulum kolaylığı sağlayan güçlü ve aynı zamanda ince yapı.
 • Güvenlik ve ergonomi: Kullanılan tüm parçalar mevcut tüm makina güvenlik şartnamelerine uygundur ve fabrika çıkışı güvenlik donanımlarına sahiptir.
 • Kolay bakım: Makina içine kolaylıkla ulaşabileceğiniz bakım pencereleri ve 7/24 servis desteği ile güvenli ve sorunsuz bir operasyon sağlar.
 • Yüksek kaliteli parçalar: Bir sistem “ancak en zayıf parçası kadar” güçlü olduğundan, sadece en iyi tedarikçilerle çalıştığımızdan emin oluruz.
 • Rekabetçi fiyatlar: Fiyat ve kalite arasındaki ilişki teleskopik konveyörlerimizi piyasadaki alternatif çözümler arasında birinci seçenek haline getirir.
 • Özelleştirilmiş seçenekler: Standart makinelerimiz, depo operasyonlarınıza en iyi şekilde uyum sağlamak için ek opsiyonlarla donatılabilir.

Geleneksel çözümlere kıyasla günümüzdeki çoğu büyük projede aktif olarak kullanılmakta olan teleskopik konveyörler yükleme ve boşaltma sürelerinde önemli bir iyileşme sağlamaktadır. Kolay entegrasyonu ile mevcut depolarda kullanılmasını cazip hale getiren teleskopik konveyörler idas otomasyon tarafından hem bantlı hem de rulolu olarak üretilmektedir.

Sorter sistemleri

Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

YÜKLEME / BOŞALTMA SİSTEMLERİ

Berrmak’ın resmi ortağı olarak, bir konteynerin boşaltılması ile malzemelerin üretim başlangıç noktasına teslim edilmesi arasındaki zaman boşluğunu azaltan otomatik yükleme ve boşaltma sistemleri sunuyoruz. Yerleştirme istasyonlarını ayrı bir işlem olarak ele almak yerine, bunları işlem akışına entegre ediyoruz.

Konteyner kamyonlarını birkaç dakika içinde yükleyen ve boşaltan otomatik ve manuel konteyner sistemlerimiz paletleri ve diğer kargo türlerini birer birer transfer etmek için forklift kullanmaktan daha verimlidirler.

Palet otomasyon sistemleri

Ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

OTOMATİK YÖNLENDİRMELİ ARAÇLAR (AGV)

Otomatik yönlendirmeli araçlar (AGV) , bir tesisteki malzemeleri taşımak için programlanmış sürücüsüz (şoförsüz), mobil araçlardır. Eleman ihtiyacını azaltmak, işçilik maliyetini düşürmek ve depo verimliliğini artırmak için birçok endüstride birçok depo uygulamasında kullanılırlar. Taşınan yük ile insan etkileşimlerini en aza indirgeyen AGV’ler, tesisinizdeki mal ve endüstriyel kazaların hasarını önemli ölçüde azaltabilir.

AGV çözümlerimizle operasyonlarınıza nasıl verim sağlıyoruz?

 • Konveyörler gibi daha geleneksel depo ekipmanları ile taşınamayan çok çeşitli yükler için uygundurlar. AGV’ler 500 kg ağırlığa kadar standart olmayan şekil ve boyutlarda mal taşıyabilir.
 • Oldukça esnek ve hemen hemen her depo işlemine uygun şekilde kolayca uyarlanabilirler. Operatörler, ihtiyaca göre, istasyonların yanında bulunan panellerle üzerinden AGV’leri çağırabilirler. Kablosuz modüller ve merkezi kontrol yazılımı sayesinde, merkezi olarak da yönlendirilebilirler.
 • Kolayca yönetilebilir ve kontrol edilebilirler. Merkezi kontrol bilgisayarında her AGV’nin konumunu, akü seviyesini, güzergahlarını, yüklerini, çevrim sürelerini ve olası hatalarını istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz.
 • Verimli ve tasarruflu bir depo için en iyi seçimdir. Sadece AGV türünü değil, aynı zamanda navigasyon ve ödeme yöntemlerini de seçebilirsiniz. Deponuz ve finansal kapasiteniz için her zaman uygun bir AGV vardır.

AGV’lerimiz EN ISO 13849 standardına uygundur ve bünyesinde bir çok güvenlik ekipmanı barındırarak yüksek güvenlik gereksinimlerine uyum sağlamaktadır. AGV’lerimizin üzerinde bulunan lazer alan tarayıcıları engelleri algılar en doğru ivmede makinayı yavaşlatarak ve olası herhangi bir çarpışmayı önler. Işık ve sesli uyarı sistemleri, AGV’lerin ve operatörlerin aynı alandaki emniyetli ve iş kazası olmadan çalışabilmelerini sağlar.

AGV çözümlerimiz hakkında daha detaylı bilgi için!

 

konveyör, otomasyon, ağır yük konveyörleri, alüminyum şaseli konveyörler, dedektörlü konveyörler, dikey konveyörler, grip bantlı konveyörler, helezon konveyörler, kovalı konveyörler, makinalar, modüler bantlı konveyörler

Diğer konveyör imalatlarımız

Ağır yük konveyörleri 

Zorlu şartlar altında çalışabilecek ve ağır yükleri taşıyabilecek dayanıklılığa ve tasarıma sahip konveyörler yapıyoruz. Taşınacağı yüke göre bant seçimi yapılır, ayakları taşıyacağı yüke göre npu, npi veya kutu profilden yapılabilmektedir.

Alüminyum şaseli konveyörler

Alüminyum sigma profil şaseli konveyörlerin bantları kullanım alanına göre değişkenlik göstermektedir, alüminyum konveyörler kaynaksız ve tamamen montajlıdır. Hafif, orta ve ağır yük taşıması için uygundur.

Helezon konveyörler

Vidalı helezonlar, toz veya granül halinde bulunan hammaddelerin mekanik olarak aktarılmasını sağlamaktadır. Vidalı götürücü, helezon, vidalı konveyör olarak ta adlandırılır. Helezon konveyör yardımı ile istenilen iki nokta arasında doğrusal bir hat boyunca malzeme aktarımı yapılmaktadır. Helezon konveyörler uygulama alanına göre çeşitlilik göstermektedir. Endüstriyel uygulamalarda aktarılacak hammaddenin özelliği, kapasite ve mesafe gibi çeşitli değişkenlere göre vidalı konveyörün tasarımı değişmektedir. Helezon çapları, helezon yapısı, giriş çıkış boğazları, yataklamalar, motor güçleri uygulamaya göre seçilmektedir.

Tel bantlı konveyörler

Tel bantlı konveyörler sıcaklık, kimyasal ve mekanik etkenlere dayanımı yüksek konveyör çeşitidir. Genel olarak kurutma, ısıtma ve soğutma, sterilize, kaynak, yıkama gibi işlemlerin gerektirdiği ürünlerin taşınması amacıyla kullanılırlar. Gıda sektöründe yıkama, kurutma, pişirme ve soğutma, Cam sektöründe pişirme, soğutma, tansiyon alma, yıkama, sterilize, paketleme, Sebze ve meyve, et, tavuk, deniz ürünleri sektöründe yıkama, kurutma, kesme, şoklama ve paketleme işlemlerinde, Metal ürünleri sektörümde kurutma, soğutma, semente işlemlerinde kullanılabilirler. Tel bantlı konveyörler de bant seçimi yaparken, taşınacak ürün ve ortam şartları dikkate alınır. Bu kriterlere göre tel malzemesi paslanmaz yada galvaniz kaplı olabilir, tel örgü hatveleri ve tel çapları belirlenebilir. Tel bantlı konveyörler doğrusal, dönüşlü, eğimli ve spiral tiplerde imal edilebilirler.