SKID, Otomasyon, PLC, SCADA

Skid sistemi 

Skid ölçümü modüler parçaların birleştirilip tek bir ünite haline getirilmesi yoluyla, müşteriye zaman ve maliyet açısından kayda değer  tasarruf  sunan bir operasyonel proses otomasyon uygulamasıdır. Bu uygulama borular, vanalar, pompalar, debimetreler ve ölçüm enstrümanlarından oluşmaktadır. Skid sistemine özellikle petrokimya alanında gereksinim duyulmaktadır. Temel işlevi nakledilen madde miktarını (petrol, doğalgaz vb.) ölçmektir.

Ölçüm yapılırken uyulması gereken birtakım standartlar mevcuttur. Söz konusu standartlar genel olarak ölçüm kalitesi, ölçüm düzeneğinin patlama, sızdırma gibi durumlara karşı güvenlik seviyesi, ölçümün hata payı gibi konulara ilişkindir.

skid system
SKID
SKID

Bu uygulama borular, vanalar, pompalar, debimetreler, sayaçlar, ölçüm enstrümanları, PLC ve akış bilgisayarlarından oluşmaktadır. Ölçüm yapılırken uyulması gereken birtakım standartlar mevcuttur. Söz konusu standartlar genel olarak ölçüm kalitesi, ölçüm düzeneğinin patlama, sızdırma gibi durumlara karşı güvenlik seviyesi, ölçümün hata payı gibi konulara ilişkindir.

idas Skid sistemleri tüm bu standartları 20 yılı aşkın enstrüman tecrübesi ve güvenilir kalitesi ile profesyonel düzeyde karşılar ve Avrupa Standartlarına göre ürettiği Skid sistemlerinin mekanik ve elektronik kalibrasyonunu da güncel olarak sağlar. Bu sayede sistemin hata payı minimize edilerek ölçüm güvenilirliğinde süreklilik yakalanmış olur.

idas, mühendislik bilgi ve tecrübesi ile prosesiniz için en uygun değer komponentleri seçerek fiyat-performans açısından en doğru çözümü sunar.

Skid sistemi kullanılarak dolum ve boşaltım yapılabilecek uygulamalar:

– Gemi

– Tanker

– Jet Yakıtı

– Vagon

– İskele Hatları

– LPG, LNG Hatları

– Bilumum Tanklar

Arzu edildiği takdirde idas, Skid sistemlerine enjeksiyon ve harmanlama sistemlerini de bütünleşmiş edebilmektedir.

her türlü Skid sistemleri için bizle iletişime geçebilirsimniz.

Yorumlara kapalı.