PLC, SCADA, Otomasyon

PLC Otomasyon Sistemleri

Programlanabilir ve yazılım eklenebilir kontrol sistemleri anlamına gelen PLC, verilerin mekanik olarak programlanması ile işlem yapan sistemlerdir. Çok kararlı şekilde çalışan ve birçok kullanım alanı olan PLC otomasyon sistemleri endüstriyel üretim alanlarının olmazsa olmazıdır. Geçmişten günümüze büyük gelişme kaydeden PLC sistemleri ile üretim kalitesi oldukça artmıştır. PLC sistemlerinin içinde çeşitli komut donanımları, giriş ve çıkışlar, ana işlem bölümü ve farklı paneller mevcuttur.

Her türlü PLC Otomasyon sistem ve yazılım ihtiyaçlarınız için bizle iletişime geçebilirsiniz.

atık su arıtma scada
elektrik pano montajı ve e-plan ile projelendirme
alibeyköy iski likya arıtma tesisi
kervan gıda a.ş. akhisara fabrika 4 .jelly hattı pişirme dozajlama vorteks ve mogul sonrası ekipmanlar ın komple otomasyonu

PLC sistemlerinin ayrıntılı donanımı çoktur. Birçok girişi ve çıkışı olan sistemlerde yoğun kullanılan adres alanları mevcuttur. Bu sistemler ile tarım, endüstri, tekstil ve otomobil sanayi gibi birçok alanda işlem yapılabilmektedir. Trafik ışıkların ve araba farlarında da kullanılan PLC otomasyon sistemleri için çeşit markalar cihazlar üretilmektedir. Cihazların yanında eğitim ve deney setleri ile PLC sistemleri hakkında eğitim alınması sağlanmaktadır.

PLC Sistemleri Avantajları

PLC sistemlerinin içerdiği çeşitli avantajlar mevcuttur. Dışarıdan gelebilecek tehlikelere karşı bulunan koruma sistemi ve az yer kaplama özelliği bu avantajlar arasındadır. Yatırım maliyetleri açısında ilk kullanımlarda fazla olan PLC sistemlerin gün geçtikte kazancı yüksek olmaktadır. Dayanıklılığı yüksektir. Çeşitli tozlanma ve ısınma gibi faktörlere karşı dayanıklı olan PLC otomasyon sistemleri çarpma ve düşmeye karşı da sağlamdır. Farklı cihazlar ile iletişim kurma özelliği bulunan PLC sistemleri, bilgisayar ile birlikte mobil cihazlarla iletişim kurabilmektedir.

Ülkemizde otomasyon sistemlerinin gün geçtikçe yaygınlaştığı biliniyor. Bu durum biraz da üretim teknolojilerindeki yeniliklerin uygulanmasının doğal sonucu olarak karşımıza çıkıyor. PLC ise otomasyon sistemlerinin çok daha nitelikli bir şekilde çalışabilmesi noktasında önemli bir ürün olarak karşımıza çıkıyor.

PLC Otomasyon Sistemleri Hakkında Bilgiler

Hızlı işlem yapabilme özelliğine sahip olan PLC sistemleri hem mantık hem de matematik işlemlerini çok kısa sürede yapabilirler. Arıza taraması konusunda da kullanılabilen PLC otomasyon sistemleri birçok özelliğe sahiptir. Piyasada üretilen ve satışa sunulan PLC markalarının performansları ve özellikleri değişiklik göstermektedir. Siemens marka PLC sistemleri kalite ve teknik yönünden oldukça başarılıdır. En üstün özellikle PLC sistemlerini sizlere sunuyoruz. Uygun fiyatlı ve avantajlı PLC sistemleri için iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir