Dozajlama

Dozaj kantarı

Firmamızın tamamen yerli imalatı olan Tartım Besleyiciler;

Endüstriyel proseslerde, malzemelerin, istenilen debiye göre sürekli veya belirlenen reçeteler üzerinden beslemesini sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Tartım besleyicileri ve Bant kantarı otomasyonu ile reçeteye uygun dozajlama yapılır.

dozaj bant kantarı

Sistemin çalışma prensibi, PLC kontrollü bant kantarı ölçüm ve kontrol cihazı ile malzemelerin belirlenen akışları, gerçekleşen akışları,malzeme miktarlarını, arıza-uyarı iletilerini, opsiyon olarak mevcut olan profibus, RS485-RS232 çıkışı özelliği ile tüm bilgiler bilgisayar,printer veya display’e (uzaktan görüntüleme ekranına) gönderilebilmektedir. Profinet haberleşemesi opsiyon olmayıp standart özellikleri içerisindedir. Bu özelliği ile piyasadaki tüm bant kantarı elektroniklerinden daha ileri seviyededir.

Hız ölçümü ve kontrol amaçlı sayısal, ağırlık ölçmek ve kontrol amaçlı analog girişleri mevcuttur. Harici Analog set girişi sayesinde PLC, DCS, PC kontrol sistemlerine entegre edilebilir, böylece akış bu sistemlerden kontrol edilebilir. Akış bilgisi Analog çıkışı bu sistemlere akış bilgisini iletir. Alarm ve kontrol amaçlı sayısal çıkışları da mevcuttur.

Tüm giriş ve çıkışlar, tesislerdeki topraklama eksikliklerinden etkilenmemesi ve hassas çalışmasının sağlanması için izole edilmiştir.

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir