Otomasyon, Temassız ölçüm

Temassız sıcaklık ölçüm otomasyonları 

idas otomasyon, Temassız Ölçüm Cihazları kullanarak otomasyon projeleri gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda Temassız ölçüm sensörü üreten Micro Process engineering firmasının Türkiye’de distribütörüdür. Temsilciliğini yapmış olduğu firmaların faaliyet konusu genel olarak sıcaklık ölçümü ve sıcaklığın faktörü olan temassız nem ölçümüdür.

idas otomasyon faaliyet gösterdiği ENDÜSTRİYEL OTOMASYON, SİSTEM ENTEGRASYONU ve PROSES KONTROL CİHAZLARI konusunda uzman kadrosuyla ülkemiz sanayisinin gelişmesinin öncüsü olmuştur.

TEMAZSIZ SICAKLIK ÖLÇÜM CİHAZLARI (PİROMETRELER)

Bu ürün gamında yer alan cihazlarımız -50 0C ile 2200 0C arasında temassız sıcaklık ölçümü yapabilen sabit ve taşınabilir tip pirometrelerden oluşmaktadır. idas otomasyon metal sıcaklığı ölçümünde firmalara sunduğu özel çözümler sayesinde kullanıcıların aradığı markalardan olmuştur.

TERMAL PROCESS (TERMAL KAMERALAR)

Bu ürün gamında yer alan cihazlarımız -50 0C ile 1500 0C arasında yer alan sabit yada taşınabilir tip olarak kullanılabilecek termal kameralardır. Bu cihazlarımızdan sabit kullanıma sahip olanlar sürekli proses izleme üzerine geliştirilmiştir.

 

FIRIN İÇİ TERMAL PROFİL ÇIKARMA CİHAZLARI

Bu ürün gamında yer alan cihazlarımız -50 0C ile 1400 0C arasında ürün sıcaklığını ölçebilecek ve 1300 0C ORTAM sıcaklığına dayanabilecek veri kaydetme sistemlerinden oluşan ürünlerdir. Bu cihazlarda ki veri kaydedici sayesinde saniyede maksimum 2 adet olmak üzere fırın boyunca veri kaydı yaptırtabilirsiniz. Bu sayede fırın boyunca olan termal değişimleri kaydedip yazılımı ile görüntüledikten sonra fırınınızın ihtiyaç duyduğu optimizasyonu yaptırabilirsiniz.

 

ONLINE NEM, YAĞ, PROTEİN, NİKOTİN, ŞEKER, KALINLIK VE MADDE MİKTARI ÖLÇEN NIR CİHAZLARI

Bu ürün gamında yer alan cihazlar üretim esnasında ürün içerisinde ki nem, yağ ve protein gibi bileşenlerin online analizini yapan cihazlardır. Ölçüm metodu olarak gelişmiş teknolojiler kullanmaktadır ve bu teknoloji kesinlikle ürüne zarar vermemektedir. idas otomasyon, Gıda’dan Demir Çelik’e kadar endüstrinin her alanında faaliyet gösterdiği konularda çözüm üreten; kullanıcıların beklentilerini karşılayan ve fikirlerine değer veren; müşteri memnuniyetini her zaman en üst düzeyde tutmayı ilke edinen mühendislik firmasıdır.

Yorumlara kapalı.