Otomasyon, Sensör, Makina

Şişe kapak sıkılığı ve kapak var yok kontrolü

Sürekli ve yüksek ürün kalitesi optik ve nm doğruluğunda mesafe ölçümü ile Deplasman ölçüm sensörleri geniş bir aralıkta ölçüm mesafesine sahip hassas lazer sensörleridir. Ölçüm hassasiyeti nedeniyle, onlar özellikle kalite veya maliyet ile ilgili işlemlerde kontrol, ayırma veya test etmek için kullanılırlar. Ölçülen özellikler örneğin boyut, pozisyon ve şekildir. Deplasman ölçüm sensörleri kullanılarak %100 kontrol yaparak bitmiş ürününüzün kalitesini artırırken aynı zamanda malzeme ve duruş masraflarını da azaltırsınız.
Aşağıdaki videoda da görüleceği üzere bayisi olduğumuz Baumer sensörler kullanarak müşterilerimizin şişe dolum ve kapak kapama makinası çıkışından çıkan şişelerdeki kapakların sıkılığı kontrolü ve kapak var yok kontrolü yapılarak kalite artırımı sağlanmaktadır.
Sensör kapağın sıkılığını ve olup olmadığını kontrol eder ve sorunlu kapak varsa PLC ye bilgi gönderir. PLC aldığı sinyali değerlendirerek hatalı ürünü hafızasında tutarak hat üzerinde hatalı ürünün atılması gereken noktada atıcıya sinyal göndererek hatalı ürün hattan ayrılmışolur.

Sensör datasının Profinet ile PLC ve Scada sistemine alınması data toplama değerlendirme ve geriye dönük yorumlanmasıda mümkündür.

Daha ayrıntılı bilgi için bizle iletişime geçebilirsiniz.

 

deplasman sensörü, kalınlık ölçümü, thicknesmeter, şekil ölçümü, pozisyon ölçümü, ağırlık ölçümü, hassas kalınlık ölçümü, mesafe ölçümü otomasyonu

Yorum Yok

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir