Veri toplama, Otomasyon, SCADA, DDC, DDC nedir

DDC panosu

idas Otomasyon olarak müşterilerimizin talepleri ve uzman kadromuzun incelemeleri doğrultusunda her türlü uygulamanıza hitap edecek DDC ve PLC pano üretimi yapmaktayız.

Türkiyenin her neresinde olursanız olun size bir telefon kadar yakınız. Talep ve istekleriniz için bizle iletişime geçebilirsiniz.

alibeyköy iski likya arıtma tesisi
alpet-petrol-marker-enjeksiyon-dozajlama-scada
elektrik pano montajı ve e-plan ile projelendirme
elektrik pano montajı

DDC 

Direct Dijital Kontrol (Direct Digital Control) dür yani türkçesi dijital control ünitesidir. Ne işe yarar denirse;  Bina otomasyon sistemlerinde kontrol edilecek sistemlerin fazlalığından dolayı kontrol üniteleri guruplandırılır. Bu guruplara MCC (Main Control Cabinet) ve DDC denir.

DDC Panolarımız MCC panolarını Kontrol ederek saha elemanlarının (fan motorları, aspiratör motorları, sirkulasyon motorları, hidraforlar vb) MCC panosu tarafından yol verilmesini sağlar.

DDC panomuz içinde bulunan PLC yada DDC kontrol ünitelerine yüklenen programlar ve sisteme bağlı olan scada yazılımı sayesinde binamızın ısıtma-sogutma sistemleri bilgileri, kazan-makine dairesindeki pompalar ve brulörlerin bilgileri, sensörler aracılığı ile sıcaklık, basıç,nem,debi bilgileri kontrol edililerek scada yazılımına aktarılır.

Bu bilgiler dogrultusunda yüklü program ve scada yazılımından kullanıcı tarafından girilen değerlere göre DDC panomuz kontrolünde bulunan saha elemanlarını kontrol eder ve sisteme yol verir.

Bu sayede lüzumsuz kullanımı sıfırlamış olur ve enerji tasarrufu sağlanır. Kısaca özetlemek gerekirse Bina Otomasyon sistemlerinde Programlanabilir lojik kontrol ünitelerini bünyesinde bulunduran panoya DDC denir.  DDC panoları temel olarak Endüstriyel otomasyon sektöründe kullanılan PLC panolarının bir uzantısıdır.

Yorumlara kapalı.